Titulní obrázek


Dobrá zpráva od automobilky Ford! Mustang se konečně začne prodávat i v Evropě

Americká automobilka Ford oznámila, že si příští generaci ikonického pony car Ford Mustang budeme moci pořídit i na evropském trhu. I když není vzácností na evropských silnicích potkat Mustanga, vždy jde o dovezené vozy. Situace se však konečně změní!

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Příští generace Mustangu ale už vzejde z globální strategie One Ford a je vyvíjena tak, aby splnila očekávání zákazníků nejen v USA. To, že s ní Ford počítá i pro Evropu, ale začalo být zřejmé v okamžiku, kdy automobilka přivezla Mustang Boss 302 a nechala v něm svézt zástupce vybraných evropských médií. Mustang byl také součástí oficiální přítomnosti značky Ford na Festivalu rychlosti v britském Goodwoodu a na Le Mans Classic. Ford samozřejmě nepředpokládá, že by se Mustang prodával v Evropě po desetitisících jako v Americe.

Měl by sloužit spíše jako ambasador značky, vdechnout kousek svého kouzla zbytku modelové řady a přilákat do showroomu nové zákazníky – i kdyby si nakonec koupili úplně jiný model. Například crossover Edge. Zatímco za oceánem se Ford Edge nabízí s vidlicovým šestiválcem 3,5 l a dvoulitrovým přeplňovaným 2,0 l EcoBoost, je zřejmé, že pro Evropu bude muset dostat diesel.

V modelové řadě evropského Fordu se Edge zařadí po bok druhé generace modelu Kuga a nového malého SUV jménem EcoSport, které se už prodává na některých mimoevropských trzích. Podle prognóz modrého oválu si budou Evropané za pět let kupovat o třetinu víc aut typu SUV než dnes.