Titulní obrázek


Ford možná zavře továrnu v Evropě

Americký Ford plánuje zavřít jednu ze svých evropských továren. Právě zde využívá 63 % výrobní kapacity. Jeho ztráty však za letošní rok zřejmě přesáhnou 1,1 miliardy dolarů. Očekávalo se dvakrát méně. Dobrá zpráva to tedy není.

Využití výrobní kapacity je ještě nižší než u GM, což řadí Ford na nejnižší příčku mezi všemi výrobci automobilů. Ford, který se brání velkým slevám, se tak svými zisky dostává hluboko pod průměr. Jeho prodeje klesly v červnu o 16 %, zatímco celkový prodej automobilů klesl o 1,7 %. Za první polovinu tohoto roku klesly prodeje Fordu o 10 %.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Díky těmto ztrátám bude muset modrý ovál zavřít alespoň jednu ze svých evropských továren. Poslední továrnu v Evropě zavřel Ford před 10 lety, když zavřel továrnu na Fiesty v Dagenhamu. Mezi hlavní kandidáty patří továrna v Southamptonu (Velká Británie), který vyrábí podvozky pro dodávky Transit a automobilka v Genku (Belgie), která vyrábí Mondeo, S-Max a Galaxy. Britská továrna vyrobila za poslední rok pouze 30.000 vozidel, což je necelá třetina její kapacity, zatímco v Belgii je využíváno 68 % výrobní kapacity.