Titulní obrázek


Nový crossover ve stylu Nissan Juke se začne prodávat příští rok

Renault hodlá využít zvětšujícího, evropského zájmu o Crossovery. Proto chce místo dvojice malých MPV Modus a Grand Modus uvést nový stylový crossover.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Svým pojetím má být podobný Nissanu Juke. Design by měl vycházet z konceptu Renault Captur z roku 2011. Do této chvíle nejsou potvrzeny informace, zda bude nový Renault s japonským crossoverem spřízněn i po technické stránce.

Model crossover značky Renault má mít premiéru v příštím roce, jeho výroba bude ve španělském Valladolid. Odtud jdou v současnosti i nové Modusy, ktéré se představily v roce 2004, a Grand Modusy, které byly vytvořeny v roce 2007.

Nissan Juke patří k oblíbeným vozům v Evropě, v roce 2011 se jich prodalo na evropském trhu 106.461 kusů. Modusy se v České republice moc neujaly. Ostatní automobilky začaly konkurovat také se svými malými crossovery. Například Opel Mokka spolu se sesterskými modely Buick Encore a Chevrolet Trax, které následuje Ford Ecosport.