Titulní obrázek


Ford Fiesta 2013

Americká automobilka Ford uvádí na trh nový model Fiesty, která si očividně vzala masku z většího Mondea, z Focusu litrový tříválec Ecoboost a zároveň i multimediální systém SYNC z rodinného B-Maxu.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Mezigenerační proměna Fiesty přinesla hlavně novou masku. Vlastně teď vypadá jako Aston Martin Cygnet, ale úmyslem spíš bylo přiblížit tvary novému Mondeu. Přední světla v návaznosti na poslední trendy svítí diodami, ale jinak se toho zas tak moc nezměnilo.

Nejspíš můžeme počítat s tím, že pohonné jednotky budou vycházet z novějšího B-Maxu, kde už se úspěšně usídlil tříválcový EcoBoost. Duratec 1.4 tak vystřídá ten sto koňový a namísto silnější šestnáctistovky se usídlí jeho potentnější verze, která ze sebe vydoluje 120 koní. Obdobná situace bude panovat i u vznětových motorů, kde Duratorq 1.4 nahradí novější patnáctistovka, která nabídne o 5 koní vyšší výkon.

Poslední vlastností, kterou si Fiesta vzala z B-Maxe, je multimediální systém SYNC. Ten se stará hlavně o multimediální hračky na palubě, tedy USB a Bluetooth konektivitu. Přehršel tlačítek můžete obejít hlasovým ovládáním, kterému bude rozumět i Fiesta.