Titulní obrázek


Společnost Ford rozšíříla designerské centrum v Kolíně nad Rýnem

Společnost Ford otevřela nové designerské centrum. Najdeme ho ve čtvrti Merkenich v Kolíně nad Rýnem. Automobilka do centra investovala 11,6 milionu eur. Studio pokrývá plochu 16.000 m2. Centrum má otevřenou a plynulou konstrukci. Ta má za úkol vytvářet hlavně účinnou komunikaci s výměnami nápadů.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Stavba by měla představovat loď a vnitřek k sobě bude přibližovat různé týmy. Automobilka je přesvědčena, že je v centru dostatek prostoru i přirozeného světla, které jsou potřebné k prohlížení konceptů z různých úhlů a vzdáleností. Ve studiu je umístěn powerwall. Ten umožňuje trojrozměrné promítání návrhů projektovaných aut nebo konceptů ve virtuálním prostředí.

Dalšími novinkami jsou obráběcí stroje, které dokážou vytvořit přesné hliněné modely aut určené pro testování aerodynamiky ve větrném tunelu. Ford přepracoval i stávající studia. Společnost tak svým pracovníkům nabídne vysoce motivační prostředí, kde se bude design velmi rozvíjet. Na design malých a kompaktních vozů se zaměřuje tým v Kolíně nad Rýnem. Zde mají místo modely Fiesta a Focus. V roce 1958 bylo sídlo postaveno. Ovšem stavba nového křídla je také největším rozšířením v historii automobilky Ford.