Titulní obrázek


Tříválec EcoBoost 1,0 l

Americká automobilka představila tříválec EcoBoost 1,0. Je rychlý, s nízkou hmotností a má základní vybavení jako automobil.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Ford použil nový přeplňovaný tříválec 1.0 EcoBoost o výkonu 125 koní a vrazil ho do malinké formule. Ta má světla, blinkry, klakson, nárazníky, značky, zrcátka a podle všeho se jedná o automobil, který je ve Velké Británii schválen pro provoz. Má také britské značky a technickou. Otázkou ale je, co by na takové auto řekli třeba němečtí celníci nebo pracovníci technické kontroly. Názory na údajně silniční pneumatiky by byly jistě zajímavé.

Pilot Nick Tandy s lehoučkou formulí s motorem 1.0 EcoBoost objel Nordschleife za 7 minut a 22 sekund, což je čas v teritoriu těch nejrychlejších superaut. Podle Fordu se zároveň jedná o 11. nejrychlejší oficiální čas v historii okruhu.

Malá formule zvládne stovku za čtyři sekundy, podle odstupňování šestirychlostní převodovky zvládne až 255 km/h a má spotřebu 2,4 l/100 km při rychlosti 56 km/h a při rychlosti 120 km/h pak rovných pět litrů.