Titulní obrázek


Nový Focus ST jde do prodeje

Začala se konečně prodávat přiostřená verze focusu. Ford nabízí nové ST jako hatchback i kombík. Novinka by měla zářit žlutou barvou, kdežto předchozí generace rychlého focusu měla krásné oranžové zářivé lakování.

Nový Focus ST startuje na 856 tisících korunách, za kombík se připlácí čtyřicet tisíc. Pod kapotou má už třetí generace STčka dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec s výkonem 250 koní. Focus s ním zrychlí na stovku za 6,5 sekundy a maximálka se blíží 250kilometrové rychlosti.

Každý nově uváděný model dostává svou barvu, která je takzvaná zaváděcí. Má ji na všech firemních prospektech, v reklamách a na oficiálních fotkách. Mnohdy to bývá nový odstín, který se stane žádaným, jindy bláznivá barva, kterou si nakonec zvolí jen minimum zákazníků.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Výrazný odstín s perleťovým efektem electric orange, jak jej u Fordu nazývali, dostalo předchozí STčko proto, aby zaujalo na první pohled. Ford si udělal také průzkum, jak vnímají lidé jednotlivé barvy. Oranžová prý značí optimismus a otevřenost.

Od oranžové předchozího Focusu ST se Ford posunul u nové generace ke žluté, která je méně náročná z pohledu technologie. Na paletě složené ze všech odstínů mají právě u oranžové velmi hustou škálu různých odstínů této barvy. To je problém pro následné opravy, ale i pro výrobu, při které se lakují různé povrchy a materiály. Musí se vždy namíchat přesný odstín barvy.

U žluté, kterou Ford vybral pro nové STčko, je tolerance mnohem větší. Lidskému oku se slije do jednoho odstínu větší škála z barevného rozsahu.